We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Veď ono ťa to prejde

by Samčo, brat dážďoviek + Revúca Figa

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
2.
3.
4.
Jedného pekného dňa na Tour de France štvrtého júla dvetisícsedemnásť do cieľa zostávalo pár sto metrov išiel si predo mnou. Keďže už nad tebou nemôžem vyhrať môj tím sa vie o všetko hneď postarať na 30 sekúnd ťa penalizovať a o body obrať. Sagan, Peťo Sagan, stále cestu k tebe hľadám Sagan, Peťo Sagan, Hlavou na teba padám. Ty si stále veľký frajer a dokonca ty jazdíš vždy fér preto rozhodli sme sa s jury ťa diskvalifikovať. V boji o zelený dres ťa odstaviť súperom to uľahčiť. Sagan, Peťo Sagan, stále cestu k tebe hľadám Sagan, Peťo Sagan, Hlavou na teba padám (music&lyrics by Samuel Tomeček)
5.
v malinách 02:43
6.
nechytíš 01:36
7.
8.
9.
10.
veverko 04:05
11.
12.
13.
14.
ahoj, Strom 04:04
15.
tanec 00:39
16.
17.
kúpeľňa 02:22
za ďalším rohom si dáme zbohom a tvoje pery spreneverím. dni sú už kratšie a nebo plače a kúpeľňa páchne, páchne, páchne. a kúpeľňa páchne, páchne, páchne. nechýba mnoho zbaviť sa toho, stačí len málo, aby sa stalo, žiarovky kričia v snoch spotrebiča a kúpeľňa páchne, páchne, páchne. a kúpeľňa páchne, páchne, páchne. (lyrics by Fito)
18.
19.
o popole 02:22
20.
21.
22.
23.
24.
25.

about

//distant pop. childish improvisations recorded over soundscapes we live in and hear every day. Samčo recorded in the city of Brno, Revúca Figa in Bratislava, then it was joined and layered together to create those imaginary soundscapes.

Samčo žije v brlôžku, je to ateliér v Brne, za oknom je dvor, ktorý vydáva množstvo zvukov. Mladistvé kapely nacvičujúce najprefláklejšie rockové covery. Dychári či pianisti cvičia na nástroje. Bastláci skladajú a testujú modulárne aj iné synťáky. Holuby. Kopa holubov. Dažďovníky a poštolky. Vietor. Policajné sirény z ulice.
Revúca Figa žije na záhrade na kraji Bratislavy. Velikánska biodiverzita na ploche desať krát desať metrov. Bzučia včely, pospevujú vtáčence. Ďalšie zvuky antropogénneho pôvodu pochádzajú od susedov. Revúca Figa si zobrala veľký plexisklový luster ktorý bol kedysi na kandelábri a využila ho ako rezonátor pre svoj hlas.
Máme to tu pekné, tak poďme, nahrajme album na diaľku, povedala Revúca Figa
tak sa stalo, aj keď boli obaja vzdialení 150 km od seba, nič nebráni dohrať Samčovi gitaru do jej hlasu, ak ti pošle nahrávku cez mail.
Preto sa to volá "vzdialený pop" - nielen že sú interpreti vzdialení od seba, ale interpreti boli vzdialení aj od mikrofónov tak, aby lepšie vynikli zvuky prostredia. niekedy až tak, že interpreti stíchli, a nechali znieť iba tie zvuky.
Drvivá väčšina pesničiek je samovoľná improvizácia - keďže ide o pop, prevažujú environmentálne a citové témy. Ak nerozumiete textom, môže to byť aj zámer. Niektoré skladby nemali zrozumiteľné slová ani v momente ich nahrávania, a vy si ich môžete domyslieť do podoby vlastného slovenského popíku.
V pesničkách č. 7, 20, 24 sú cez seba prevrstvení viacerí hudobníci nacvičujúci na svoje nástroje kdesi na dvore okolo brlôžka - títo hudobníci nacvičovali osve, a najskôr ani netušia, že teraz majú spoločné tracky, v ktorých hrajú spolu.

credits

released July 11, 2017

recorded 2017 Juny-July by:
samčo, brat dážďoviek@brlôžtek in Brno / voice, guitar, metalophone, percussion, kid flute
revúca figa@záhrada in Bratislava-Dúbravka / voice, percussion, lamp (except 8, 9, recorded on a car ride between Bratislava-Myjava)
+ Stromák / harmonica (14), car driving (8,9)
+ post_latimeria / horror piano (14) (recorded@Polianka, February 2017)
+ uncreditable musicians rehearsing/practising somewhere over the yard (trombone, drum kit, piano, clarinet, modular synth, etc)
+ pigeons and other birds
etc.

all songs created by samčo, brat dážďoviek or revúca figa
(you can tell by lead vocalists, obviously)
except no°4, which is cover of Slovak pop singer Samuel Tomeček
and no°17, where Fito is the autor of the lyrics

postproduction, liner notes, photos by samčo, brat dážďoviek
cover art by revúca figa

much thanks to jonáš gruska, maťko markuš and robo rybolov for recording gear
díky žihľafko za duchovnú asistenciu

vďaka všetkým, čo pomáhajú udržiavať varovec prodakšns nažive technickou pomocou, sponzoringom alebo morálnou podporou. robíme to pre vaše deti.
kopírovanie rozširuje hudbu!

varovec prodakšns, 2017

license

tags

about

Samčo, brat dážďoviek Družstevná Pri Hornáde, Slovakia

narodil som sa v roku 1988. v roku 1998 som oslávil desať rokov. v roku 2006 som dosiahol plnoletosť. odvtedy mám každý rok o rok viac. rád sa hrám s vecami ktoré vydávajú zvuk. mi zobrali hračky keď som vyrástol, tak si musím vystačiť s týmto.

contact / help

Contact Samčo, brat dážďoviek

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Veď ono ťa to prejde, you may also like: