We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Svet sa n​á​m nestal

by Umelá neinteligencia

/
 • Autorský knižný debut Umelej neinteligencie. Farebná tlač, rozličné typy papiera aj obsahu, veľa príloh, ~100 strán. Viac detailov o knihe nájdete nižšie na tejto stránke, alebo tu: forum4am.cz/umelaneinteligencia/ Digitálne 10skladbové EP ako virtuálna príloha ku knihe.

  Includes unlimited streaming of Svet sa nám nestal via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 10 days

    €13 EUR or more 

   

 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €0.66 EUR  or more

   

1.
omša 01:46
2.
Stašák 01:33
3.
4.
Dežo 01:22
5.
6.
abuliazmus 01:22
7.
8.
9.
Raptor 02:22
10.
trávnica 01:45

about

UMELÁ NEINTELIGENCIA je dlhodobý autorský výskum zaoberajúci sa použitím nástroja umelej inteligencie v kontexte súčasného post-internetového sveta. RNN (Recurrent Neural Network) je algoritmus strojového učenia, ktorý sa učí hľadať štruktúry v korpuse vstupných údajov. Väčšina modelov Umelej neinteligencie používa implementáciu RNN slúžiacu na učenie a tvorbu textov - keď ju naplníme textami z Biblie alebo ďalším nájdeným obsahom, naučí sa generovať rovnaké texty, keď program nakŕmime MIDI súbormi s hudobnou informáciou, začne generovať MIDI súbory.

Umelá neinteligencia sa potom stáva autonómnym autorom, ktorý vstupuje do kontextu aktuálnej literárnej tvorby, geografom, volebným lídrom alebo živým diskutérom v online prostredí, kde je i tak niekedy ťažké rozlíšiť, ktorý príspevok písal slobodný človek, platený troll alebo robot.

Autorom konceptu UN je Samuel Szabó, výrazná postava česko-slovenského undergroundu, experimentálny a folkový hudobník a performer. K vizuálnej interpretácii publikovaných textov SVET SA NÁM NESTAL bola prizvaná divadelná režisérka a teoretička Lucia Repašská, ktorá sa vo svojom vlastnom umeleckom výskume zameriava na hranice diváckej percepcie u súčasného publika.

credits

released December 17, 2020

Umelá neinteligencia - Svet sa nám nestal

Copyright © Umelá neinteligencia, 2020

All rights reserved.

Editori textu: Samuel Szabó, Barbora Šedivá, Lucia Repašská, Michaela Velčková

Dizajn, návrh obálky: Lucia Repašská

Editor dizajnu: Daniel Szabó

Korpus dát pre tréning Daniela Andrejka: ziman@kyberia.sk

Na papier Holmen Book Cream, Serixo a Novatech Gloss vytlačila Tiskárna Helbich

Vydalo 4AM/Fórum pro architekturu a média v roku 2020 ako svoju 9. publikáciu.

Vydavateľstvo 4AM, z.s.

Lidická 46, 602 00 Brno

ISBN 978-80-905149-8-

---

Ako špeciálna príloha ku knihe vychádza aj 20minútové EP, ktoré obsahuje hudbu vygenerovanú Umelou Neinteligenciou na základe rozličných nahrávok slovenskej hudby. Na generovanie hudby bol použitý model Jukebox.

license

tags

about

Samčo, brat dážďoviek Družstevná Pri Hornáde, Slovakia

narodil som sa v roku 1988. v roku 1998 som oslávil desať rokov. v roku 2006 som dosiahol plnoletosť. odvtedy mám každý rok o rok viac. rád sa hrám s vecami ktoré vydávajú zvuk. mi zobrali hračky keď som vyrástol, tak si musím vystačiť s týmto.

contact / help

Contact Samčo, brat dážďoviek

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Svet sa nám nestal, you may also like: