We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

povn​í​mavaj, k​ý​m si

by Samčo, brat dážďoviek + Revúca Figa

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
Ježiš Ťa ľúbi, Ježiš ľúbi Tvoje zuby, čo ti trčia z huby Ježiš ide všade ďalej a tam za Tebou Ježiš Ťa bude nasledovať na kraj sveta a ešte ďalej Ježiš Ťa chce naveky sprevádzať bude s tebou všecko vyvádzať Ježiš Ťa ľúbi no frajerku si musíš nájsť sám domačky, musíš ju násť sám musíš ju nájsť sám musíš ju nájsť sám Ježiš Ťa miluje, Ježiš s Tebou tu je Ježiš s Tebou vždy chce chodiť, všade chce chodiť ale frajerku si musíš nájsť sám domačky, musíš ju nájsť sám musíš ju nájsť sám sólo pre Boží vlak!
2.
Svätý Ján povedal, Ježiš sa vráti zas. A čo je Ježiš bumerang, že on sa vráti? Ujko v kostole povedal, že Ježiš sa raz vráti. A čo je Ježiš bumerang, že on sa vráti? nie, on nie je, on je Boží syn! Baránok Boží, on sníma hriechy sveta. A čo on je paparazzi, že sníma všetky hriechy?!?
3.
vidiečan 05:16
môj svet je vidiek tam ešte vždy v lete páche decht môj svet je vidiek tam sa ti trieska zadrie za necht môj svet je vidiek tam ešte vždy sused páli lístie na záhradke môj svet je vidiek tam sused od rána hučí na cirkulárke ó, prišiel som z mesta, už je zo mňa vidiečan ómmm, prišiel som z mesta, už je zo mňa vidiečan tuju si vysadím tu i tam, tú tuju ta tuju dostac kupic v barsjakom obchode tuju si vysadím tu i tam, to you a makadamom prístupovú cestičku vysypem môj svet je vidiek, tam ešte vždy rastú tuje aha pozri ďalšia tu je môj svet je vidiek, tam s tebou vždy rád makadam nakladám ómmm, prišiel som z mesta už je zo mňa vidiečan ómmm, prišiel som z mesta a už je zo mňa vidiečan
4.
5.
v bažinách 07:54
/:sedím v bažinááách...:/ ... vidím všade rozkvitnuté žlté krásne lekná sedím v bažinách čudnodesné bzdochy vyliezajú z vody klepietkami klepocú všade ulity, ulitky, ulitky, ulity, ulitôčky uliate na slimáky máky máčky uliate koľko si tu zarobil koľko si peňazí minul v bažinách koľko si tu zarobil koľko si tu peňazí minul koľko tu v bažinách som počul, počul som kričať volavku a teraz vkladám ulity do listov a všade sú v bahne bytosti všade sú v bahne bytosti len ich žblnkot počuť pod vodou kruhy koľkože si mi tu zarobil v bažinách koľkože si mi peniažkov minul v bažinách koľkože si mi tu zarobil v bažinách koľkože si mi peniažkov minul v bažinách sedím v bažinách hebká trávička hebká zelená ako mladý hrášok pod mojimi nohami trstina sa ohýba veľmi nebadane veľmi nebadane v bažinách sami rastú, vyrastajú z bahna ako hlavy mladých dráčkov spolu s Vŕbou a ulitky si sedia na listoch nabažil som sa v bažinách a čakajú na noc tak teda čakám s nimi tŕstie zelenomodré trčí trčí do oblohy ako mačacie fúzy akoby som bol na obrovskej mačke hmatajú po vzduchu vítajú komáre, zatiaľ na mňa sadli len tri, ale boli milé je mi trocha zima, ale to nevadí mám ľudskú kožu a môžem sedieť v bažinách a nabažiť sa vône a nabažiť sa ticha a nabažiť sa zvukov a nabažiť sa tvarov a nabažiť sa odtieňov a nabažiť sa bažín a nabažiť sa hebkej zelenej trávy a nabažiť sa tuhých zelených listov a nabažiť sa černoty týchto ulitiek a hrúd, obrastených bažinatým machom, drobným, nebadaným machom všetko je tu nebadané a zároveň je to také krásne v bažinách je to také krásne v bažinách. (zvuky zimomriavok)
6.
7.
vstávaš z kameňa vyrastieš jak chlpy na zahrádke tvojho dedka prichádzaš nadránom sedíš pri tráve, pozeráš sa a všetko zhrdzavelo všetko sa rozkladá, rozpadá a zarastá rastlinky berú si svoje prichádzajú zobrať späť svoju krajinu a ty nespíš a pozeráš on tam sedí a má dušu jak z papiera nechutí ju prežúvať vôbec nám, niekedy budeme tu chcieť zakvitnúť ale všetko má svoj čas a prichádza z plechu trčí drôt z trávy v nás a rastie do výšin, do diaľav možnože raz psovi nohu omotáš to všecko mu dáš v nočných zrkadlách útesov bude blúdiť navždy decht do zeme vteká podzemná rieka diaľav a prichádza za nami potme, keď všetci tu už spia keď nevidia budík večných nádejí dám otvorím dokorán záhradku mojej duše a budeme tam hrať plech hrdzavie a decht vteká do nás ani mačka sa tu neobtrie ani koza cez plot nevlezie ostaneš tu naveky sám a budeš tu mať, všetko tu mať, všetko tu mať ani sliepky spoza plota ťa budú zdraviť, a ty nevládzeš stáť chceš byť v sníčku svojom chceš sa pod zem pozerať a pozerať počúvate reláciu Kamil Peteraj na tripe. ámen!
8.
9.
zapáľ listy, uvidiš hlísty zapáľ listy, uvidíš vzduch zapáľ listy, uvidíš vzduch ak ho nevidíš, nedýchaš zapáľ listy, uvidíš vzduch ak ho nevidíš, nežiješ zapáľ listy, uvidíš vzduch ak ho neviíš, nedýchaš ak nechceš listy, tak zapáľ hlísty ak nechceš listy, tak zapáľ hlísty zapáľ listy, a vzduch uvidíš zapáľ listy, keď nič necítiš zapáľ listy, a dym zacítiš urobí ti noštek, pošteklí ti, pošteklí ti, pošteklí ti zapáľ listy, ak vzduch nevidíš zapáľ listy, ak nič necítiš zapáľ listy, noštek ti pošteklí šedivý dym vanie v povetrí zapáľ listy ach, včelička ťa pri uchu pošteklí a zhynie ti na nose zapáľ listy a obláčik dymu prinesie ti krásnu rakovinu zapáľ listy a budeš si istý, doplníš kolorit vidieka zapáľ listy vidiek je krásny, tak si ho uži a zapáľ, a zapáľ, a zapáľ zapáľ zapáľ zapáľ gumy! nestaraj sa, že ti sused do dvora čumí len smelo zapáľ gumy! nestaraj sa zapaľuj! pach z gumy inhaluj! neži, dym konzumuj! capre diem, gumu pregumuj!
10.
11.
KOVO-AGRO 02:21
12.
13.
14.
15.
mamička povedala, najkrajšie veci v živote sú zadarmo napríklad, sex. koľko ste vy v živote mali sex, keď je zadarmo? ahoj, vrabec ty si mi osral auto zadarmo ahoj slnko ty mi tu páliš na asfalt zadarmo ahoj betón ty mi tu sušíš mesto zadarmo ahoj auto ty mi tu robíš hluk zadarmo ahoj sused ty mi púšťaš heavy metal zadarmo moja mamička povedala keď chceš mať pokoj iď do prírody pretože mesto je na to, aby si tam nikdy pokoja nenašiel pobral som sa tam, aby som sa pozrel ako vyzerá akvapark a cinemax sk multiplex ster century všetko naraz dokonca vrajže tam je všecko zadarmo ideme tam! ahoj mráčik vďaka tebe som zmokol zadarmo a prechladol! ahoj slnko ty si mi dalo úpal zadarmo ahoj peľ daroval si mi nádchu zadarmo ahoj... pčkť, už nie som na horách. ahoj vetrík vďaka tebe na mňa fúka dym zadarmo ahoj ohník prepálil si mi spacák zadarmo ... sólo pre vlak! .... ... ahoj vláčik, práve si ma ohlušil zadarmo ahoj roso vďaka tebe prechladli nohy zadarmo ahoj myška požrala si mi všetko jedlo zadarmo ahoj Horo ja tu po Tebe šlapem zadarmo ja tu po Tebe šlapem zadarmo ahoj spacák, prepálil si mi oheň zadarmo!
16.
17.
moja mama dala by mi, keby toto vedela že som ja na lavičke po bezďakovi sedela /:b b b bezdomovec škodí zdraviu!:/ (4x)
18.
19.
20.
žihľafko z hôr lietaš po skalách lietaš po lúkach lietaš po bylinečkách žihľafko z hôr lietaš po lesoch lietaš po hôrkách lietaš po nebi žihľafko z hôr žihľafko má z hôr lietaš po svetoch aj po vesmíroch lietaš žihľafko z hôr lietaš na zemi lietaš v povetrí žihľafko z hôr žihľafko z hôr žihľafko z hôr kam len poletíš kam ťa uvidím kam zas poletíš
21.
mám rád šport rád sa naňho pozerám rád sa naňho pozerám rád sa naňho pozerám mám rád šport furt vidím, jak vyzerá furt vidím, jak vyzerá rád sa naňho pozerám mám rád šport celé dni s ním presedím celé dni s ním lebedím celé dni s ním oddychujem mám rád šport celý deň s ním spím celý deň s ním sním celý deň s ním na pivečku, na pálenke presedím mám rád šport mám rád šport mám rád šport mám rád šprot!
22.

about

*nahrávacie štúdio je prežitok*
*recording studio is obsoleteness*
pesničky nahrané v teréne so zvukmi prostredia||field-recorded songs recorded over sounds of the environment
_počúvajte ideálne cez slúchadlá_listen preferably through headphones_
---------
nahrané na milovaných miestach s milovanými ľuďmi v nasieracích podmienkach. venované Džumelcovi a jeho krajinárskemu popu. tento je nahraný priamo v krajine. // recorded on beloved places in beloved people's company, in pissoff conditions. dedicated to Džumelec, the inventor of "land pop".
---------

cesto pyštek z nahrávania, only in Slovak: bandzone.cz/fan/samuelkolenivy?bi=594598&at=blog

credits

released September 8, 2017

created by:
Samčo, brat dážďoviek aka Kazimír Ničič || voice, guitar, garden garbage, snorking, shitting and peeing
Revúca Figa (1, 3, 5, 7 - 13, 15 - 21) || voice, whistling, garden garbage
Chris Ostrovid (13, 16, 19) || voice
Žihľafka (6) || whistling
Stromák (17) || car driving
+
birds, crickets, sheep, random bypassers/bystanders, traffic, water, wind, mobile meat sale, anything.

all songs improvised by participants. °2 lyrics inspired by žihľafka+revúca figa. °3, 17 appropriations of songs by Janko Kuric.

nahrané počas putovania/recorded on the road:
21.8. 2017: telocvičňa, Bytča (8)
22.8.: Veľká Fatra, Suchý Vrch (2, 6)
24-25.8: Ladmovce, na záhrade a priedomí (3, 7-9, 11, 20, 21)
24.8: halászcsárda, Sátoraljaújhely (14), močiare v CHKO Latorica (4,5, 12), Čierna nad Tisou mesto a stanica (10, 17, 18)
25.8: železničný podchod Ruskov (1, 15)
(25-26.8: varovec recording session. not used on this album)
28-29.8: Bratislava-Dúbravka: krčma (13, 19), von medzi blokmi (16), doma (22)

editing&slight postproduction by samčo, brat dážďoviek, sep. 2017
cover art&photos by Revúca Figa
logistics by Stromák

much thanks to Jonáš Gruska for recording gear.

Varovec prodakšns ďakuje každému, kto to udržuje nažive formou materiálnej, finančnej, alebo morálnej podpory. Robíme to pre Vaše deti.

made in Slovakia by Varovec prodakšns, 2017

license

tags

about

Samčo, brat dážďoviek Družstevná Pri Hornáde, Slovakia

narodil som sa v roku 1988. v roku 1998 som oslávil desať rokov. v roku 2006 som dosiahol plnoletosť. odvtedy mám každý rok o rok viac. rád sa hrám s vecami ktoré vydávajú zvuk. mi zobrali hračky keď som vyrástol, tak si musím vystačiť s týmto.

contact / help

Contact Samčo, brat dážďoviek

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like povnímavaj, kým si, you may also like: