We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Ani slovensk​é​, ani nov​é​, ani mesto

by Samčo, brat dážďoviek

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
Happy end 01:05
2.
mravce 00:50
vietor kolíše vietor láme mravce dopiče mravce samé v poli pozerám v poli stojím len tak zastenám len tak s holým vietor studený vietor teplý mravce sme my. a mravce zhebli v poli samota v poli úsmev len tak omotám len tak kusnem ruky od hovien ruky od krvi stojím kým nezmoknem aj tak som prvý mám piči dedinu mám piči mesto nech si tam pohynú jebane hniezdo vietor mám piči mravce mám piči v poli mám piči len tak mám proste v piči a honim si tu kokot na susedovom poli.
3.
táto pieseň nie je o tereze, táto pieseň nie je o nej, táto pieseň nie je o tereze, táto pieseň oujej! táto pieseň je o inom, táto pieseň je iná, táto pieseň nie je o tom, čo terezu pripomína. táto pieseň nie je o tereze, táto pieseň nie je o nej, táto pieseň nie je o tereze, táto pieseň oujej! táto pieseň sa začína inak, táto pieseň inak končí, v tejto piesni, drahý synak, nehľadaj jej modré oči. táto pieseň nie je o tereze, táto pieseň nie je o nej, táto pieseň nie je o tereze, táto pieseň oujej!
4.
vietnamské dieťa, vietnamské dieťa, vietnamské dieťa, vietnamské dieťa! vietnamské dieťa má mamu, prišla ku nám až z vietnamu, otvorili si bistro v podzámskej, varia tam jedlo vietnamské! vietnamské dieťa, vietnamské dieťa, vietnamské dieťa, vietnamské dieťa! von moc nechodí, nemá s kým, hovorí česky a vietnamsky a počas pracovného pokoja pozerá tévé z hanoja! vietnamské dieťa, vietnamské dieťa, vietnamské dieťa, vietnamské dieťa!
5.
blús 00:51
pýtaš sa ma, že o čom je blús, (zamyslieť sa skús) ó bejby pýtaš sa ma, že o čom je blús, blús je o tom o čom je a nie je o tom o čom nie, to vie každý, kto hrá blús. pýtaš sa ma, kedy zahrám blús , (opýtaj sa múz) ó bejby pýtaš sa ma, kedy zahrám blús, zahrať blús sa nedá vtedy, blús sa hráva inokedy, to vie každý, kto hrá blús.
6.
chcel by si 01:40
Chcel by si byť vtáčik v povetrí, ale si len sáčik vo vetri. Chcel by si plachtiť, plachtiť v diaľave, ale máš len plachty špinavé. Chcel by si v šľapajach silnejšieho šľapať, ale ostáva ti pri slovnafte šľapať a skapať. Chel by si hrávať v bare s kapelou indie, ale v bare iba počúvaš frajerkine pindy.
7.
nepochvalim ti novy obrazok nenapisem to co mas rad bohvie co chcem kto som a bohvie odkade som sedlak v cudzom notepade ooo odrazu vsetecne komentujem netecne som sedlak v cudzom notepade ooo odrazu vsetecne komentujem netecne som sedlak v cudzom notepade
8.
železné roxory, železné roxory, do neba hľadíte bez kúska pokory, do neba hľadíte pri starej búde, cože z vás roxory, cože z vás bude? možno z vás vyrastie rovnaká búda, čo tamhľa chátra popri vás, možno vás premenia v sklenené čudá čo v svojich útrobách drvia nás. možno váš drsný vrúbkatý profil, mrzačiť bude niečiu tvár, možnože letom znavený motýl, spočinie na ňom minút pár. možnože naveky pri starej búde, budete trčať zo zeme, ráno rosa sadávať bude na holé telá železné.
9.
dva holuby zobú zrno, jeden z nich sa volá bruno a ten druhý, to je jonatán. jeden z nich je chudák, druhý pán. jonatán, to je pán. nedozvieš sa ani v hrobe, kto za koho vlastne zobe, kto nezobe s nami, zobe proti nám. proti nám zobe každý sám. keď holub, čo ťa oserie bude mať farebné perie, nebude to holub, ale papagáj. ajajáj, osral ťa papagáj.
10.
telgártske viadukty sa klenú ponad lúky, čie ruky stavali ich mocné oblúky? vraj ich postavili nad tou zemou hnedou ruky našich dedov a ich susedov. telgártske viadukty ticho stunú v diaľke, vídaval si ich už ako decko na hongálke, potom ako dospelý túžbou ukrutnou, túžil si sa dotknúť slávy viaduktov. telgártske viadukty zdajú sa byť večné, a predsa sa o nich nespievajú piesne. nemo na ne hľadíte vedno s tvojou milou, budú naši vnuci tí, čo im pustia žilou?
11.
vyrazíme, vyrazíme niekam, keď bude kulminovať rieka. vyrazíme ako zátka z fľaše, vypeníme vlnou prudkej vášne. vyrazíme, vyrazíme niekam, vyrazíme, nikto presne nevie kam. vyplávame, asi niekam k moru, namočiť sa, namočiť sa do lavóru. raz, raz za tri či štyri roky, vzodmú sa zo dna vodné toky. vtedy, všetci fičia na jednej vlne, spolu, každý vo vlastnom člne.
12.
melancholia 02:04
na mesto padá smog, kondenzuje sa ti na perách. si ako kamenný blok, utopený v modrých jazerách. na mesto padá smog, kondenzuje sa na perách sochy, nevnímaš súvislý tok v odrazoch reklamnej plochy. na mesto padá kyslý dážď, živí neónové zrkadlá. každý má vlastný pršiplášť z povinnej výbavy lietadla. na mesto padá dážď, tak kam sa podeli hviezdy? skúšaš odpoveď nájsť v tanci blikajúcich súhvezdí. na mesto padá žltý sneh, sadá za dekolty vo vrstvách, veď máš ho rád, tak nech zdobí liatinové poprsia. na mesto padá sneh, hladí tvár výkupovej medi, na známe otázky striech máš zrazu tisíc odpovedí.
13.
Keď sa ti zlomí zub, čo už nie je tvrdý ako dub, prichystaný na zubárku buď! a peniaze z účtu puď lebo to je drahý špás zuby sú záchranný pás bez nich ťažko stravu drvíš zrazu si len chleba mrvíš
14.
šach 00:31
rozjebal sa šach! rozjebal sa šach! figúrky sa kotúľajú na milión smerov, pod posteľou! rozjebal sa šach! rozjebal sa šach! skončili na dlažbe kráľovné a králi, obsadzujú rady, stĺpce a diagonály! rozjebal sa šach! rozjebal sa šach! rozjebal sa šach, smejú sa hejteri, kto ešte šach nerozjebal, neuverí!
15.
Intervjú 00:57
videl som ženu, ženu zrazenú pod bilbórdom. a stáli tam, stáli tam andrej bán s eugenom kordom. a robili interviú o tom, ci stále rovnako vlky vyjú, a o tom, aký je to pocit, mat zaviazané oči a polámané ruky a ona miesto odpovede poprosila o dva šluky. a potom vravela, že má na veľa, kto sa odváži, stáť na stráži v krajine, v krajine vysokých múrov a garáží, za naše istoty, že každý ráno pôjde do roboty, okrem soboty a nedele, keď nikto nevstane z postele.
16.
kde sú moje gule? kde som ich zas dal? nevidel tu niekto moje gule? bohužial... nebolo to dávno, chcel som v kľude žiť, musel som svoje gule odložiť... kde sú moje gule? kde som ich zas dal? vráť mi moje gule! gulový král ..., gulový král ..., gulový král.
17.
vyznanie 01:50
si krásna ako zhrdzavená brána, ako svieži závan etanolu, čo vyvalí sa z mojej izby zrána, si krásna... ako sane, čo môžu si aj dvaja ľudia sadnúť na ne, si krásna ako úder tyčou, ako 150 matovičov, si krásna ako tričko zvýpredaja, ako serenáda, čo ju spieva božský kája, si krásna ako odhalené ďasná!
18.
povedzte mi holubi, ľúbi ma, či neľúbi? povedzte mi, ach vy mravce, sme viac ľudia jak cicavce? povedzte mi, túlavé psy, dožijem sa rokov skepsy? povedzte mi, ó vy krysy, vznášam sa, či len tak visím? povedzte mi, smetné koše, kto som a odkiaľ som došiel? nevravte mi, ach vy rýny, že to len tak bez príčíny. povedzte mi, ej vy skruže, či mi vlastný život luže? nehovorte, ó vy dekle, že neskončím aspoň v pekle!

about

toto je popmjuzik, len to šumí a škvrčí a je to falošné
všetky texty sú z kybérie z fóra milovníkov nepoézie, väčšinu z nich napísal fito
nahrané to bolo za 2 večery, lenže prvý večer som to nahrával cez starú vežu a šumelo to a škvrčalo ešte viac, tak som to potom nahral odznova
navštívte slovenské nové mesto, je to pecka a blízko je vareha beach a čerpacia stanica agent007 a sadroví trpaslíkovia a vôbec

credits

released October 27, 2014

recorded by:
samčo, brat dážďoviek (hlas, gitara)
hocičo (gitara 10, 18)
robo.rybolov (hlas 13)
all lyrics by fito
except 2 (geffy), 7 (bakany), 13 (dnc)
recorded@varovec, 20-21.10.2014, iba 13 bola nahraná v paneláku na furči
diky šarky a robo.rybolov za výbavu a šecko

license

tags

about

Samčo, brat dážďoviek Družstevná Pri Hornáde, Slovakia

narodil som sa v roku 1988. v roku 1998 som oslávil desať rokov. v roku 2006 som dosiahol plnoletosť. odvtedy mám každý rok o rok viac. rád sa hrám s vecami ktoré vydávajú zvuk. mi zobrali hračky keď som vyrástol, tak si musím vystačiť s týmto.

contact / help

Contact Samčo, brat dážďoviek

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Samčo, brat dážďoviek, you may also like: